Svou působnost na trhu ve výrobě kabelů Kabex datuje od roku 1994. V průběhu let se portfolio neustále rozšiřovalo, přidávaly se nové a nové typy kabelů, které postupně doplňovaly další výrobky – kabelové spojky a hermetické kabelové průchodky pro tunely metra a kontejnment jaderných elektráren. Postupem času jsme proto kvůli zvyšující se poptávce zejména po kabelovém příslušenství a průchodkách výrobu rozdělili na dvě výrobní divize – závod Kabely a závod Armatury. Obě dvě se nachází na jednom místě – v našem výrobním areálu v Holýšově.

Jaderná energetika v České republice a na Slovensku má dlouholetou historii. Kabex získal v tuzemském jádře své suverénní postavení, dnes je v některých výrobcích hlavním dodavatelem českých a slovenských jaderných elektráren. Má řadu zahraničních partnerů v jaderném průmyslu, kterým dodává už desítky let a je kvalifikován i přímo na vendor-listech zahraničních jaderných elektráren. Práce s jadernými elektrárnami má svá specifika – často můžete slyšet, že vztah mezi dodavatelem komponent a jadernou elektrárnou je skoro jako manželský. Jen první fáze, než začnete dodávat své výrobky pro JE trvá 2-3 roky, protože požadavky na všechny aspekty od kvality výrobků přes dokumentaci až do dodací termíny jsou velice přísné Naplnit tyto požadavky vyžaduje nejen čas a vstřícnost, ale dokonalou spolupráci.

Výrobky, které původně vznikly na základě náročných požadavků lokálních odběratelů, se pak bez problému uplatňují na zahraničních trzích – dodáváme například velké objemy produkce renomovaným EPC-kontraktorům v České republice i v zahraničí pro projekty výstaveb nových jednotek na rafineriích, chemických továrnách a zejména jaderných elektrárnách.

Kabelovna Kabex je členem Asociace výrobců kabelů a vodičů České republiky a Slovenské republiky

 Asociace AVK

Kabelovna Kabex je také členem Mezinárodní asociace Interkabel a aktivně se účastní pravidelných schůzek asociace

Asociace Interkabelnahoru