KOZÍ STEZKOU PODÉL RADBUZY (31.7.2019 )

Poslední červnovou sobotu se konal 6. ročník běžeckého závodu „Kozí stezkou podél Radbuzy“, který pořádá běžecký klub BKV Holýšov. Přes parné počasí, kdy většina z nás by nejraději ležela u bazénu, se sešlo neuvěřitelných 261 sportovců, z toho dokonce téměř 100 dětí. Zaběhat si přišli i kolegové       z Kabelovny Kabex – Miluška Kocourová a Otto Tiefenbach.

Startovalo se tradičně od holýšovského jezu. Pro nejmenší účastníky byl připraven okruh dlouhý 300 m, který absolvovali 1-4x dle zařazení do kategorie. Trénovanější jedinci si troufli na trasu o délce 5 a 10 km, která vede po obou březích řeky Radbuzy. Na té delší se běžci otáčeli až u staňkovského jezu.

Po sportovním výkonu se děti mohly vyřádit ještě na obří skluzavce nebo si nechat namalovat na obličej různé ornamenty. Pro všechny samozřejmě organizátoři zajistili také občerstvení. Na akci se podíleli dále různí partneři, ke kterým letos opět patřila také Kabelovna Kabex. Díky darům od partnerů, ať už finančním, či materiálním, mohla být do programu poprvé zařazena tombola. Ti, co se nepostavili na stupně vítězů, si i tak mohli odnést zajímavé ceny. Všichni si ale určitě odnesli alespoň dobrý pocit, který pohyb přináší.

Všem z organizačního týmu klubu BKV Holýšov, partnerům i dobrovolníkům patří poděkování za organizaci, běžcům pak palec nahoru za účast. Vítězům gratulujeme.

Milovníci běhu se již mohou těšit na příští ročník Kozí stezky, který se bude konat 27. června 2020.

Sportu zdar!
nahoru